Strona główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / MANCHESTER

Weronika Wilkanowska / MANCHESTER

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Nie tylko Londyn wart jest odwiedzenia. Atrakcyjnym miastem, w sercu Anglii, nad rzeką Irwell jest Manchester.

Oczywiście najbardziej znane z powodu dwóch drużyn piłkarskich. Jednak to również centrum życia kulturalnego i naukowego. Z jednym z najlepszych na świecie uniwersytetów, który ukończyło 25 laureatów Nobla. Obowiązkowy punkt zwiedzania to najstarsza dzielnica miasta – Castlefield, wiktoriańskie domy, malownicze kanały, przecinające je mosty oraz perełka XV-wieczna Manchester Cathedral. Wyjątkowy widok na całe miasto z wieży zegarowej Manchester Town Hall. Miasto posiada również całą listę ciekawych muzeów, które funkcjonują jako instytucje charytatywne, a opłata za nie jest dobrowolna. W tym największe edukacyjne Museum of Science and Industry. Manchester Museum z wystawami czasowymi, również eksponatami, takimi jak egipskie mumie, narzędzia i ozdoby z tamtych czasów oraz eksponaty włókienniczej przeszłości Manchesteru. Oczywiście dla fanów piłki nożnej polecam bardzo interaktywne The National Football Museum. A prawdziwych fanów sztuki zapraszam do Manchester Art Gallery, ponieważ tam jest sporo ciekawej, współczesnej sztuki. Druga warta obejrzenia to manchesterska Whitworth Art Gallery. Natomiast interesujące wystawy poświęcone ludziom w Wielkiej Brytanii w XIX/XX znajdują się w People’s History Museum. I to jeszcze nie koniec, dlatego Manchester warto wpisać na swoją listę city breaków.”

Nie przegap inspiracji do wakacji!

Już dziś zapisz się do newslettera Travel PP

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowych od Travel Profi Partner Sp. z o.o., ul. 27 Grudnia 5, 61-737 Poznań

Scroll Up