Strona główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / TOLEDO

Weronika Wilkanowska / TOLEDO

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Zaledwie 70 kim od Madrytu znajduje się Toledo - „miasto trzech kultur” z uwagi na wielowiekowe współistnienie chrześcijan, Arabów oraz Żydów.

Ta różnorodność kulturalna sprawiła, że Toledo jest bogate w zabytki, które powalają swoim pięknem. Każda dzielnica jakby z innej epoki, obok dostojnych pałaców szlacheckich znajdują się eleganckie kamienice z drewnianymi i żelaznymi dodatkami oraz domy ze ścianami pokrytymi piaskową cegłą lub białymi tynkami bogato zdobione kwiatami. Życie tam toczy się spokojnie, jak na każdej hiszpańskiej wsi.”

– Weronika Wilkanowska


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/dariuszmac1/travelpp.pl/public_html/wp-content/themes/travelpp_new/single-inspiratorzy.php on line 72

Wpisy autora na blogu TPP

Życie jak w Madrycie

Scroll Up