Strona główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / VALLDEMOSSA

Weronika Wilkanowska / VALLDEMOSSA

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Valldemossa to niewielka i jedna z najpiękniejszych miejscowości na Majorce, która zyskała sławę dzięki Fryderykowi Chopinowi.

Kompozytor dotarł tam w pierwszej połowie XIX wieku wraz ze swą kochanka Georges Sands, aby leczyć gruźlicę w zaciszu murów klasztoru kartuzów. Spacerując po wąskich uliczkach Valldemossy przyozdobionych wielobarwnymi kwiatami ma się wrażenie, ze czas się zatrzymał. Po wędrówce po zakamarkach miasteczka polecam zajść do jednej z miejscowych cukierni, aby spróbować lokalnego przysmaku coca de patata.”

– Weronika Wilkanowska

Nie przegap inspiracji do wakacji!

Już dziś zapisz się do newslettera Travel PP

Zgadzam się na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres email informacji handlowych od Travel Profi Partner Sp. z o.o., ul. 27 Grudnia 5, 61-737 Poznań

Scroll Up