Strona główna » Inspiratorzy » Weronika Wilkanowska / VALLDEMOSSA

Weronika Wilkanowska / VALLDEMOSSA

Studentka pierwszego roku Stosunków Międzynarodowych, która marzy o podróży kulinarnej po Azji. Miłośniczka dobrego kina, sztuki, koszykówki, gotowania oraz kultury azjatyckiej i hiszpańskiej. Powszechnie kojarzona z wiecznego podróżowania do Hiszpanii, od niedawna zafascynowana także zwiedzaniem zakamarków największych europejskich miast i ich muzeów.

"Valldemossa to niewielka i jedna z najpiękniejszych miejscowości na Majorce, która zyskała sławę dzięki Fryderykowi Chopinowi.

Kompozytor dotarł tam w pierwszej połowie XIX wieku wraz ze swą kochanka Georges Sands, aby leczyć gruźlicę w zaciszu murów klasztoru kartuzów. Spacerując po wąskich uliczkach Valldemossy przyozdobionych wielobarwnymi kwiatami ma się wrażenie, ze czas się zatrzymał. Po wędrówce po zakamarkach miasteczka polecam zajść do jednej z miejscowych cukierni, aby spróbować lokalnego przysmaku coca de patata.”

– Weronika Wilkanowska


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/dariuszmac1/travelpp.pl/public_html/wp-content/themes/travelpp_new/single-inspiratorzy.php on line 72

Wpisy autora na blogu TPP

Życie jak w Madrycie

Scroll Up