Strona główna » Inspiratorzy » Wojtek Maciejewski / BUKARESZT

Wojtek Maciejewski / BUKARESZT

Zawodowo chroni dane klientów w międzynarodowej agencji. Podróżuje całe życie. Magister finansów ESCP Europe i absolwent St. Clare’s, Oxford dały mu przyjaciół na całym świecie. Jednak równie chętnie podróżuje po Polsce.

"Intrygująca stolica Rumunii, jednego z biedniejszych krajów Europy wschodniej z bogatą historią, która ma odzwierciedlenie w murach miasta.

Na każdym kroku widać architektoniczne pamiątki po „Małym Paryżu”, jak był nazywany Bukareszt w XIX w, wciśnięte pomiędzy modernizm, przedwojenne wille i perły byłego reżimu. Ta mieszanka stylów może być naprawdę fascynująca. Należy odwiedzić jedno z licznych muzeów lub odszukać jedną z setek przepięknych cerkwi, czy secesyjnych pałacyków, które niszczeją lub są często brutalnie przerabiane. Warto odnaleźć tą drugą elegancką twarz miasta, wiele pięknych barów i restauracji. Dlatego, że Bukareszt to także dynamicznie rozwijające się, tętniące życiem centrum kulturalne i finansowe. Szybki wzrost gospodarczy i nowe technologie przyciągają coraz więcej ekspatów. Jest praca dla ekspertów z branż IT czy marketingu. Przybywający chwalą niższe niż w pozostałych europejskich krajach ceny, jak również prawdziwe życie i niesamowicie otwartych mieszkańców.”

– Wojtek Maciejewski