Strona główna » Inspiratorzy » Wojtek Maciejewski / PORTO RAFAEL

Wojtek Maciejewski / PORTO RAFAEL

Zawodowo chroni dane klientów w międzynarodowej agencji. Podróżuje całe życie. Magister finansów ESCP Europe i absolwent St. Clare’s, Oxford dały mu przyjaciół na całym świecie. Jednak równie chętnie podróżuje po Polsce.

Marina Di Porto Rafael znajduje się w skrajnym północnym cyplu wyspy, w Punta Sardegna, w otoczeniu ogromnych granitowych skał, które zostały ukształtowane przez wiatr i ozdobione mirtem, drzewami truskawkowymi i oliwnymi.

Miejsce zyskało rozgłos w późnych latach 50-tych, kiedy odkrył je hiszpański szlachcic i artysta Raphaela Neville’a, hrabia Berlanga de Duero. Będąc pod wrażeniem tego naturalnie pięknego miejsca i atmosfery radosnej wolności postanowił założyć tu małą wioskę, która nosi jego imię Porto Rafael. Nadal nie ma w tym miejscu hotelu ani większego budynku mieszkalnego, tylko ekskluzywne wille otoczone hektarami śródziemnomorskiej roślinności, zakamuflowane wśród skał, naprzeciwko pięknej scenerii Archipelagu La Maddalena. To wyjątkowo spokojne i urocze miejsce. Ochrona prywatności jest priorytetem, dlatego nie ma tu nazw ulic i numerów domów. Przy wejściu do kurortu wita strażnik, którzy dzięki szczegółowej wiedzy o mieście chroni domy i ich gości w dzień i w nocy, przez cały rok. W mieście znajduje się mały supermarket z niezliczoną ilością doskonałych produktów, sklep tytoniowy, a dla tych, którzy lubią zakupy, Piazzetta oferuje jubilerów, butiki, restaurację Rafael Cafè i bar Gatto Volpa. A letnie wieczory pod rozgwieżdżonym niebem są wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem.”

– Wojtek Maciejewski


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/klient.dhosting.pl/dariuszmac1/travelpp.pl/public_html/wp-content/themes/travelpp_new/single-inspiratorzy.php on line 72
Scroll Up